Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NAPIŠTE NÁM

Kateřina Mintělová
Petřivalského 2744/6
750 02 Přerov
tel: +420 776 320 076
napište nám

 

Earl Grey není jen britský hrabě, ale i čaj, který si získal naše srdce – a to doslova. 

 

Podle nejnovějších studií vědci potvrzují, že popíjení čaje Earl Grey, je díky bergamotovým enzymům HMGF stejně efektivní v boji se srdečními chorobami jako dostupné medikamenty.

Čajová směs Earl Grey totiž obsahuje extrakt z tropického citrusového ovoce zvaného bergamot.

Vyrábí se podle staré asijské receptury, kterou v roce 1815 obdržel jako dar britský premiér hrabě (Earl) Charles Grey.

Charles Grey, 2nd Earl Grey

Obecně se jedná o černý čaj ochucený olejem, který se za studena lisuje z   bergamotových plodů. Bergamot je kříženec citrónu, limetky a pomeranče. Kromě své nádherné vůně a chuti je bergamot studován pro své léčebné účinky. Bergamotový olej má pozitivní vliv na snižování cholesterolu v krvi tím, že omezuje produkci cholesterolu v játrech. Dále také pozitivně působí  na snižování hladiny cukru v krvi a má silné antiseptické účinky.

Studie se zaměřily na fakt, že pravidelné popíjení tohoto čaje, prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, což výrazně snižuje riziko srdečních onemocnění. Bergamot je mezi odborníky známý také jako super potravina vhodná pro podporu správné funkce srdce.

      Díky svým enzymům HMGF je stejně efektivní v boji se srdečními                   chorobami, jako kontroverzní léky - statiny, které mají navzdory svýmléčebným vlastnostem řadu vedlejších účinků. Studii provedl výzkumný vědecký ústav italské univerzity v Kalábrii, která byla publikována v magazínu Functional Foods . Účelem studie bylo porovnat přírodní bergamotové enzymy HMGF a dostupné léky pro kontrolu cholesterolu. Výsledky jednoznačně potvrdily, že bergamotové enzymy jsou přinejmenším stejně efektivní jako medikamenty předepisované na léčbu srdečních chorob spojených s vysokou hladinou cukru a cholesterolu v krvi. Dalším překvapujícím faktem je, že bergamot nejen výrazně zredukoval hladinu špatného cholesterolu v krvi, ale na rozdíl od medikamentů, zvýšil hladinu tzv. dobrého cholesterolu. Ačkoli jsou pro nás Evropany tyto výsledky překvapující, v jižanských zemích jsou blahodárné účinky citrusového ovoce známé a hojně se využívají v přírodní medicíně.

 

    Functional Foods publikoval následující zprávu:

"V západních civilizacích je vysoká hladina cholesterolu v krvi příčinou závažných srdečních onemocnění. Bergamotový extrakt, který je přítomný v čajové směsi Earl Grey, výrazně redukuje hladinu LDL (špatný cholesterol) a zvyšuje HDL (dobrý cholesterol).  Jeden šálek pravého čaje Earl Grey je optimální dávkou a je považován za účinnou prevenci, proti vzniku a vývoji již zmiňovaných srdečních onemocnění. Mimo jiné studie prokázala, že má bergamot řadu dalších zdraví prospěšných vlastností, jako jsou například jeho silné protizánětlivé a antiseptické účinky."

 

 Zdroj: dailymail.co.uk

Váš šálek čaje

-11/21/2014

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ