Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

NAPIŠTE NÁM

Kateřina Šeligová
Lhota 145
763 02 Zlín
tel: 776320076
napište nám

 

Earl Grey není jen britský hrabě, ale i čaj, který si získal naše srdce – a to doslova. 

 

Podle nejnovějších studií vědci potvrzují, že popíjení čaje Earl Grey, je díky bergamotovým enzymům HMGF stejně efektivní v boji se srdečními chorobami jako dostupné medikamenty.

Čajová směs Earl Grey totiž obsahuje extrakt z tropického citrusového ovoce zvaného bergamot.

Vyrábí se podle staré asijské receptury, kterou v roce 1815 obdržel jako dar britský premiér hrabě (Earl) Charles Grey.

Charles Grey, 2nd Earl Grey

Obecně se jedná o černý čaj ochucený olejem, který se za studena lisuje z   bergamotových plodů. Bergamot je kříženec citrónu, limetky a pomeranče. Kromě své nádherné vůně a chuti je bergamot studován pro své léčebné účinky. Bergamotový olej má pozitivní vliv na snižování cholesterolu v krvi tím, že omezuje produkci cholesterolu v játrech. Dále také pozitivně působí  na snižování hladiny cukru v krvi a má silné antiseptické účinky.

Studie se zaměřily na fakt, že pravidelné popíjení tohoto čaje, prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, což výrazně snižuje riziko srdečních onemocnění. Bergamot je mezi odborníky známý také jako super potravina vhodná pro podporu správné funkce srdce.

      Díky svým enzymům HMGF je stejně efektivní v boji se srdečními                   chorobami, jako kontroverzní léky - statiny, které mají navzdory svýmléčebným vlastnostem řadu vedlejších účinků. Studii provedl výzkumný vědecký ústav italské univerzity v Kalábrii, která byla publikována v magazínu Functional Foods . Účelem studie bylo porovnat přírodní bergamotové enzymy HMGF a dostupné léky pro kontrolu cholesterolu. Výsledky jednoznačně potvrdily, že bergamotové enzymy jsou přinejmenším stejně efektivní jako medikamenty předepisované na léčbu srdečních chorob spojených s vysokou hladinou cukru a cholesterolu v krvi. Dalším překvapujícím faktem je, že bergamot nejen výrazně zredukoval hladinu špatného cholesterolu v krvi, ale na rozdíl od medikamentů, zvýšil hladinu tzv. dobrého cholesterolu. Ačkoli jsou pro nás Evropany tyto výsledky překvapující, v jižanských zemích jsou blahodárné účinky citrusového ovoce známé a hojně se využívají v přírodní medicíně.

 

    Functional Foods publikoval následující zprávu:

"V západních civilizacích je vysoká hladina cholesterolu v krvi příčinou závažných srdečních onemocnění. Bergamotový extrakt, který je přítomný v čajové směsi Earl Grey, výrazně redukuje hladinu LDL (špatný cholesterol) a zvyšuje HDL (dobrý cholesterol).  Jeden šálek pravého čaje Earl Grey je optimální dávkou a je považován za účinnou prevenci, proti vzniku a vývoji již zmiňovaných srdečních onemocnění. Mimo jiné studie prokázala, že má bergamot řadu dalších zdraví prospěšných vlastností, jako jsou například jeho silné protizánětlivé a antiseptické účinky."

 

 Zdroj: dailymail.co.uk

Váš šálek čaje

-11/21/2014

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ