Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

NAPIŠTE NÁM

Kateřina Šeligová
Lhota 145
763 02 Zlín
tel: 776320076
napište nám

 

MAGAZÍN - ČAJ O PÁTÉ » Jóga a čaj
5 důvodů proč si dát šálek zeleného čaje po cvičení Jógy

 

 

Cvičení jógy je bezpochyby zdraví prospěšné stejně tak jako zelený čaj. Takže není divu, že jogíni a nadšenci jógy si po svém cvičení rádi vychutnají šálek zeleného čaje. Níže je uvedeno pět důvodů, proč je důležité pít zelený čaj po lekci jógy.

 

1) lepší cirkulace krve

Jóga rozpohybuje cirkulaci krve, ale více uvolněným a zdravým způsobem než intenzivní kardio trénink. Z tohoto důvodu je lepší bezprostředně po józe dostat do oběhu antioxidanty, které obsahuje právě zelený čaj než v jakýkoliv jiný okamžik. Zelený čaj napomáhá zlepšit krevní oběh a zároveň tak posílí celé tělo.

 

2) zbavení stresu

Jóga napomáhá zmírnit stres stejně tak jako zelený čaj. Takže bez ohledu na stres, kterému bylo vaše tělo vystaveno před samotným cvičením, po jeho skončení je všechen pryč. Pokud však pociťujete i po cvičení zbytky stresu, rozhodně vás jej zbaví zelený čaj.

 

3) boj proti artritidě

Bylo prokázáno, že zelený čaj napomáhá proti bolavým kloubům, které jsou náchylné nebo dokonce trpí artritidou. Po cvičení jógy je dobré dát si zelený čaj. A to z toho důvodu, že jsou svaly a klouby stále ještě zahřáté a zelený čaj na ně má ještě o něco lepší vliv, než když jsou svaly a klouby v klidovém režimu. Obvykle platí, že čím je zelený čaj silnější, tím má lepší účinky.

 

4) podpora srdce

Jak již bylo zmíněno zelený čaj, a cvičení jógy jsou dobré pro zlepšení cirkulace krve, tím pádem zlepšují i srdeční činnost. Pokud trpíte vy nebo někdo ve vaší rodině onemocněním srdce máte další důvod k tomu, uvařit si nejen po cvičení jógy, šálek zeleného čaje.

 

5) uklidnění

Dávka teinu (látka obsažená v zeleném čaji) vás po hodině jógy vrátí zpátky do reality. Šálek horkého čaje dokonale kopíruje řeč Vašeho těla. Stejně jako Váš šálek čaje se i Vaše tělo při postupném popíjení pomalu ochlazuje a uvolňuje svalové napětí. Pro tyto účely jsou ideální čajové směsi, které navodí lehce meditativní náladu. Yoga Tea od Tea4U je připravena srí lanskými mistry.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Dotaz
Libor
07.02.2017 19:19